Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No:81/A Şişli / İSTANBUL +90 (850) 832 0 333 info@poliset.com.tr

İnjekt Teknolojileri Nedir ?

İnkjet (mürekkep püskürtmeli) teknolojiler başlangıçta basit büro işlerinde kullanımıyla başlayan serüvenine her geçen gün yenilerini ekleyerek çok geniş bir kullanım alanına ulaşmıştır. Kullanım alanının genişlemesinde, dijital baskı teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak mürekkep teknolojilerindeki gelişmelerin de büyük etkisi vardır. İnkjet sisteminden önce zahmetli, maliyetli ve baskı kalitesi kısıtlı olan baskı işlemleri çok büyük bir ilerleme göstermiştir

Önceleri tek boyutlu esnek malzemelere baskı yapılırken şu an farklı kalınlıklarda ve sert ürünlere de baskı yapılabilmektedir. Bunun sonucunda farklı sektörlere yönelik kağıt, plastik, metal, ahşap, cam, seramik, kumaş vb. çok geniş bir yelpazede malzemeye baskı yapılabilmektedir

İnkjet baskı sistemlerinde bilgisayardan gönderilen çalışma, RIP yardımı ile baskı kodlarına dönüştürülerek baskı gerçekleşir. Bu şekilde çalışan baskı sistemlerine genel olarak ‘dijital baskı sistemleri’ denilmektedir. Dijital baskı sistemlerinde konvansiyonel baskı tekniklerinde olduğu gibi kalıp hazırlama aşaması yoktur. Bilgisayardan hazırlanan çalışmanın direkt baskısı yapılır.
Image
Image

İnjekt Teknolojileri Nedir ?

İnkjet dijital baskı sistemleri teknolojik yapısını sürekli geliştirmeye devam etmektedir. Buna paralel olarak da kullanım alanları sürekli genişlemeye devam etmektedir ve çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Baskı işleminin hızlı gerçekleşmesi, tasarlanan çalışmanın aynen aktarılabilmesi, konvansiyonel seçeneklere göre daha ekonomik olması ve teknolojik olarak kullanımının kolay olması yaygınlık kazanmasının nedenlerini oluşturmaktadır.

Grafik tasarım departmanında hazırlanan çalışma dakikalar içinde materyale baskı olarak aktarılabilmektedir. Farklı materyaller üzerine yapılan baskı işlemi sonucunda ürün yeni bir boyut kazanmaktadır. Örneğin yarı mamul bir malzeme olan seramik veya cam baskı işlemi sonucunda bir tabloya veya bir kişiye özel ürüne dönüşebilmektedir. BU dönüşümün temel aktörü tasarım ve baskı işlemi olmaktadır. Ortaya çıkan ürünler özgünlük ve estetik olarak fark oluşturmaktadır. Ayrıca üreten firma açısından önemli bir ürün alternatifleri oluşturmaktadır. İnkjet baskı teknoloji yatırımları, yoğun rekabet koşullarında bile hızla döngü sağlayan bir üretim alanı olmaktadır.

P O L İ S E T & Ç Ö Z Ü M L E R İ M İ Z

POLİSET Sizlere hizmetleriniz konusunda hızlı çözümler üretir.

Geniş Ürün Yelpazesi


POLİSET İç ve dış mekan reklam malzemeleri, fotokopi sarf malzemeleri, geniş format makine mürekkepleri ve transfer baskı kağıtları ile değerli iş ortaklarına en geniş ürün yelpazesini sunmayı hedefler. Bizler bu tür ihtiyaçların tümünde arayabilir bilgi alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlar


POLİSET olarak bizler yurt dışında yakın işbirliği içerisinde olduğumuz Amerika, Avrupa, Japonya ve Çin’deki en önemli üreticiler ile işbirliği yaparak siz müşterilerimize en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla tedarik etmeyi kendine ilke edinmiştir.

Hızlı Ürün Servisi

 

POLİSET olarak bizler yüksek donanımlı lojistik ağı ile müşterilerine ürünleri her zaman en hızlı şekilde ulaştırmayı garanti etmektedir. İşinizin önemi bizim için de önemlidir. Müşterileriniz hassasiyeti bizim içinde önemlidir.

%100 Müşteri Memnuniyeti


Kaliteyi her zaman en ön planda tutan POLİSET müşterilerine her zaman en iyi ve en kaliteli ürünleri sunmayı hedeflemiştir. Tedarik sürecinde ürünlerin temininde işinizin konfor için hızlı tedarikin çok önemli olduğunun bilincindeyiz.

Image
1880 yılında kurulan Levi Grubu’nun iştiraki olarak 1991 yılında faaliyete geçen Poliset Anonim Şirketi 27 yıldır...

Adres

Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No:81/A  34387 Mecidiyeköy / Şişli / İSTANBUL

E-Mail

info@poliset.com.tr

POLİSET Linkler

POLİSET Bilgi Portalı

POLİSET Haberler

Bizden Haber almak için lütfen kısa formu doldurunuz.

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

GÜVENLİ ÖDEME NOKTASI

Image

POLİSET SATIŞ ve LOJİSTİK ŞUBE OFİS

Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No:81/A  34387 Mecidiyeköy / Şişli / İSTANBUL

Telefon:   +90 (850) 832 0 333